Mi az a Snapchat?

A Snapchat egy fotó alapú üzenetküldő alkalmazás, amit Evan Spiegel, Bobby Murphy és Reggie Brown fejlesztett ki Stanford Egyetemi évei alatt. Az alkalmazás segítségével  a felhasználók játszi könnyedséggel küldhetnek egymásnak fotókat, rögzíthetnek különféle videókat, de akár szöveget és rajzokat is továbbíthatnak egymásnak. Ezen fotók és videók összességét illetik a “Snaps” szóval; innen ered a program neve.

Az alkalmazás manapság már annyira népszerű, hogy egy 2014 májusi adat szerint a felhasználók egy nap alatt 700 millió fotót és videót küldtek el, míg az úgynevezett Snapchat Stories tartalmakat közel 500 millióan tekintették meg egyetlen nap leforgása alatt.

A Snapchat története, mint említettük, a Stanford Egyetem soraiban kezdődött Brown és Spiegel munkája nyomán. A projekt kezdeti elnevezése a “Picaboo” volt, majd később Murphy is csatlakozott és elkezdett dolgozni a programon, mely lassan kiforrottá és egyre népszerűbbé vált. A program sikerességét többek között annak is köszönheti, hogy a fejlesztőcsapat a kezdetek során főként a használhatóságra és a technikai optimizálásra törekedett, így egy rendkívül egyszerűen kezelhető alkalmazást dobott piacra.

2012 májusában másodpercenként 25 kép került megosztásra, míg egy november 28-ai adat szerint a Snapchat iOS alkalmazás segítségével közel 20 millió fotót osztottak meg a felhasználók.

A fejlesztés nem állt meg, hiszen 2013 júniusában a Snapchat elkészítette a 13 év alatti gyerekeknek szánt verziót, melynek a Snapkidz nevet adta. Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy a gyerekek fényképeket készítsenek és rajzoljanak a képekre, ám a fotók az eszközön vannak tárolva és azokat továbbküldeni nem lehet.

Természetesen a Snapchat mind Android, mind iOS operációs rendszerekre ingyenesen letölthető, a letöltést követően csupán egy regisztrációra van szükség, melyhez email címet és jelszót kell megadnunk. A művelet során a rendszer bekéri a születési dátumunkat is, hiszen a Snapchat “felnőtt” verziója 13 éves korhatár alatt nem használható. A regisztrációt követően meg kell adnunk a telefonszámunkat is a személyazonosság ellenőrzése céljából, de aggodalomra semmi ok, hiszen ezek az adatok mások számára nem elérhetőek. Miután sikerült aktiválnunk a programot, elkezdődhet a beszélgetés és beléphetünk a Snapchat korlátlan világába.

Most lássuk röviden a rendszer működését!

A legelső lépés az ismerősök hozzáadása és megkeresése. Engedélyezés esetén az alkalmazás megkeresi mindazon ismerősünket, akik használják a Snapchatet és természetesen nem csak mi, de ők is láthatnak minket. A “My Friends” menüpont segítségével könnyedén szerkeszthetjük ismerőseink listáját, kedvünk szerint hozzáadhatunk és el is vehetünk bárkit a pillanat műve alatt.

Számtalan dolgot beállíthatunk annak érdekében, hogy profilunkat személyre szabjuk. Módosíthatjuk a program alapbeállításait, a nevünket, a fényképünket és természetesen a személyes adatainkat is, úgy mint telefonszám, email cím és név.

Ha mindent megfelelően beállítottunk, akkor elkezdődhet a beszélgetés, a videók, fényképek és rajzok készítése! Innentől kezdve csakis a saját fantáziánk szabhat  határt a program működésének, legyünk hát bátrak és kreatívak! Ha elkészült a remekmű, pillanatok alatt elküldhetjük az anyagot ismerőseinknek, barátainknak. Természetesen arra is lehetőség van, hogy művünket nem csupán egy, de akár az összes barátunknak elküldjük egyszerre.

Mint látható, a Snapchat alkalmazás könnyedén elsajátítható, ami elengedhetetlen, hogy egy program egyszerű és nagyszerű legyen. A Stanford Egyetem diákjai mindent megtettek annak érdekében, hogy a számtalan fellelhető chat-alkalmazás mellé olyan programot készítsenek, ami méltán népszerű a felhasználók körében. Bátran töltsük le a Snapchat programot telefonunkra, keressük ki a megfelelő barátokat és beszélgessünk határok nélkül ennek az egyszerű programnak a segítségével! Jó szórakozást kívánunk!