Mamakelengye és kórházi csomag a babának

A kismama eljut arra a pontra terhessége során, amikor össze kell szednie a korházi csomagját. És ott áll a táskája előtt teljes zűrzavarba, hirtelen nem is tudja, miket pakoljon be, mire lesz szüksége a vajúdás alatt, a gyermekágyas osztályon. Akik már szültek, tisztában vannak vele, hogy túl sok hely nincsen sem a szülőszobán, sem a kórtermekben, tehát felesleges holmit nem érdemes pakolni. És itt tesszük fel magunknak a kérdést, mi van, ha mégis kelleni fog ez vagy az, mi van, ha pont nekem lesz erre szükségem?!  Akkor sincsen semmi gond, mert megkérjük az apukát vagy bárki mást, aki látogatóba jön, hogy hozza be ami éppen eszünkbe jutott.

Fotó: © Skyler Photography / Flickr

Ezzel a listával megpróbálom minél jobban összegezni, hogy mit csomagoljunk be a szülésre, illetve a korházi napokra. Átlagosan 3-4 napot töltünk a korházban, ez alapján számítsuk ki a pakkot. A 36. héten már érdemes összeállítanunk a batyunkat, mert sosem lehet tudni, hogy mikor indul be a szülés, vagy mikor mondják az egyik vizsgálaton, hogy na, a mai napot szánja a szülésre anyuka. Jól látható helyen tartsuk az összekészített táskát, hogy a leendő apuka is hirtelen fel tudja kapni, hisz tudjuk, hogy ilyenkor ők még jobban bepánikolnak.

Iratok:

Vajúdáshoz:

Gyermekágyas osztályon:

Mielőtt listát készítesz, hogy mit vigyél be a babának, a legcélszerűbb egyeztetni a szülésznővel, vagy egy csecsemős nővérrel arról, hogy mit adnak és mit nem a kórházba. Van ahol pld. adnak ruhát, de van ahol nem.

Babának:

Hazamenetelhez:

A következőket elég, ha otthon összekészíted egy táskába és bele teszed a hordozóba. Amikor apa értetek megy, akkor beviszi.

Tényleg ne restelljük megérdeklődni a dolgokat a bentlétről, mert pld. ahol én szültem ott adtak pelust bőven, ruhát is, de én inkább a sajátomba öltöztettem mert sokkal kényelmesebbnek tartottam. Popsitörlőt viszont nem adtak, nekem volt de a szobatársamnak nem. Úgyhogy jó, ha ezekkel tisztában vagyunk még a csomag összekészítése előtt.