Facebook fiók törlés vagy felfüggesztés

Mai cikkünkben egy sokakat foglalkoztató témáról fogunk írni, nevezetesen arról, miképpen lehet felfüggeszteni, vagy törölni Facebook fiókunkat, amennyiben már nincs szükségünk rá. De mindenek előtt vizsgáljuk meg, mi a különbség a fiókunk törlése és felfüggesztése között!

Dönthetünk úgy, hogy huzamosabb inaktivitás vagy egyéb ok miatt nem töröljük, csupán felfüggesztjük a fiókunkat. Ahogy a megnevezésből is kitűnik, fiókunk aktív marad, tehát magából az adatbázisból nem törlődik, ám átmenetileg nem tudjuk azt használni. Ebben az esetben senki sem látja az idővonalon elhelyezett információkat és amennyiben szeretne bennünket valaki megkeresni, nem fog sikerrel járni. Azonban ha mi küldünk üzenetet valakinek, akkor ez látható lesz mások számára is. Természetesen a falunkon lévő összes információ (ismerősök listája, érdeklődési körök, fényképek…stb.) elmentésre kerülnek a Facebook központi szerverén, így visszatérésünk esetén ezek az adatok újra aktiválva lesznek.

A végleges törlés esetén egészen más a helyzet, hiszen, mint az könnyen kitalalálható, profilunk végleg törlésre kerül. Ebben az esetben nem fogjuk tudni többé elérni a profilt, ám még ebben az esetben sem tűnik el véglegesen minden adat. Ha például korábban üzenetet küldtünk valamelyik ismerősünknek, esetleg hozzászóltunk egy képhez, videóhoz, ezek az adatok a törlést követően is megőrzésre kerülnek.

Maga a törlési procedúra akár 90 napot is igénybe vehet, hiszen a rendszert több millióan használják és a napi adminisztráció időben telik. A fényképek, állapotfrissítések és az idővonalon közzétett linkek, információk ezen idő alatt már nem érhetőek el egyetlen felhasználó számára sem és természetesen mi sem láthatjuk már azokat.

Néhány adat másolat, mint például különféle naplóadatok, műszaki okokból lementésre kerülnek és ezeket a rendszer később sem törli. A személyazonosító adatok és az ehhez hasonló anyag közötti társítás azonban megszűnik, de jogi procedúrák és egyéb speciális szituációk során ki lehet deríteni, hogy adott információ kihez tartozott korábban.

Reméljük, cikkünk segítséget nyújtott Olvasóink számára.